Pobliskie atrakcje i miejscowosci

Pobliskie miejscowości gwarantują moc atrakcji. Niektóre z nich prezentujemy poniżej.

>> Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie

Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie to wyprawa w czasie do mroków wieków średnich, podczas której poznacie kulturę wczesnośredniowiecznych ludów nadbałtyckich. Coroczny zlot miłośników "archeologii żywej" gromadzi na małej wysepce położonej na Dziwnie ponad tysiąc wojowników, rzemieślników, grajków oraz odtwórców dawnych obrzędów z wielu krajów Europy. Jest on również magnesem przyciągającym kilkadziesiąt tysięcy turystów.

Podczas trzech dni trwania festiwalu Wikingowie, Słowianie, Bałtowie, Madziarzy, Rusini oraz potomkowie innych ludów rozbijają w Wolinie repliki dawnych namiotów, drzewnymi metodami przygotowują strawę, lepią garnki, tkają materił na ubrania, kują żelazo, ze srebra i brązu odlewają kopie wczesnośredniowiecznej biżuterii, szyją buty, a z drucianych kółek splatają kolczugi. W tym samym czasie po dziwnie żeglują repliki wikińskichi i słowiańskich okrętów z dziobami zwieńczonymi smoczymi łbami. Największą atrakcją są jednak bitwy, podczas których ścieraja się z sobą setki wojowników.
Wyświetl większą mapę

Odwiedź stronę skansenu

>> Western Piknik w Sułominie

Sułomino leży na Wyspie Wolin, kilkanaście kilometrów za miastem Wolin. To tu, miedzy wzgórzami położonymi nad Zalewem Szczecińskim przez przeszło 40 godzin bawić się będą z widzami wykonawcy country z Polski, Czech, Niemiec, Austrii, Danii, Sri Lanki i USA. Cztery dni muzyki folk, bluesa, country, reggae i dynamicznego rocka. Nie zabraknie również wielu klubów tanecznych ze świata. Między występami kapel tańczyć będą taniec irlandzki, liniowy i square.
Western Piknik tradycyjnie jest też największym otwartym zlotem motorów w Polsce. Country kojarzy się bowiem nie tylko z końmi i Dzikim zachodem, ale także z harleyami. Dlatego pojawią się kluby Harleya Davidsona z Polski, z Niemiec kluby Hondy, Yamahy i Kawasaki.
Kto lubi motoryzację, będzie mógł zapoznać się z quadami, których modele będzie można wypróbować na pobliskich wzgórzach. Kto woli tradycyjne konie, je również zobaczy. Do dyspozycji chętnych wozy i dorożki. Do dyspozycji żeglarzy jest na miejscu przystań, gdzie co roku cumuje wiele łodzi motorowych i jachtów z Polski i Niemiec.
Odwiedź stronę Western Piknik

>> Międzyzdroje

"Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew." - komu, kto na stałe nie mieszka nad wielką, słoną wodą, nie zakołysze się w głowie ta piosenka albo inne jej podobne? Zwłaszcza w ciepły, letni, spędzany w pracy wieczór? W nastroju melancholii nie należy jednak pozostawać za długo! W czasie słonecznego lata to zupełnie nie wypada. Poza tym, od marzenia jest tylko krok mały do spełnienia! Najlepiej się o tym przekonać pomijając uwertury rozważań "jechać, nie jechać", wsiąść w auto, pociąg czy autobus i przybyć na plażę uważaną przez wielu za najpiękniejsza nad polskim Bałtykiem.
Piasek jest na niej drobny jak ziarenka maku i ma kolor złota, raczej płytka w Zatoce Pomorskiej woda szumi jak należy, powietrze przesycone jest jodem i zapachem soli, a wiatry od strony lądu przynoszą ze sobą woń sosnowych i bukowych lasów porastających Woliński Park Narodowy.
Atrakcyjne usytuowanie i łagodny mikroklimat to jednak nie wszystkie przymioty Międzyzdrojów - miasteczka położonego na wyspie Wolin, na północno-zachodnim krańcu Polski, w województwie zachodniopomorskim. Latem staje się ono areną imprez o zasięgu krajowym i międzynarodowym, które przyciągają tu rzesze turystów.
Miejscowość liczy sobie ok. 6000 stałych mieszkańców, w sezonie jednak gości jest co najmniej kilka razy więcej. Liczne tu hotele, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, prywatne kwatery przeżywają wówczas prawdziwe oblężenie. Ci, którzy nie chcą w nim uczestniczyć, powinni przybyć tutaj wiosną albo jesienią, w pełni lata zaś mogą z niego chwilowo zrezygnować, wybierając się na wycieczkę jednym ze szlaków Wolińskiego Parku Narodowego albo zamienić na inne, udając się w odwiedziny do niedalekiego Swinoujścia, Kamienia Pomorskiego czy któregoś z niemieckich nadmorskich miasteczek - wszak do granicy z Niemcami blisko stąd niczym na odległość rzutu przysłowiowym beretem.
Odwiedź stronę Międzyzdroje.pl